Tani i wydajny tusz do drukarek HP

Jeżeli drukarka atramentowa w Twoim biurze sprawia, że musisz poświęcić pokaźną część budżetu na eksploatację, oznacza to, że powinieneś zacząć używać bardziej wydajnego tuszu. Polecamy wysokiej jakości tusze do drukarek HP, wśród których znajdują się zarówno niezawodne oryginały, jak i niedrogie, lecz wysokiej jakości zamienniki. U nas znajdziesz tusz do takich modeli jak HP PSC 1510, HP Photosmart C3180, HP Deskjet F2180 oraz HP Deskjet F4180.

Sprawdź »

Historia drukarek

Drukarka jest rodzajem urządzenia, z którego korzysta prawie każdy z nas. Oczywiście jednak nie towarzyszy nam ono od zawsze! W tym artykule pokrótce przedstawimy historię tego niezwykle przydatnego urządzenia.


Pierwowzorem drukarki jest wprowadzona w 1938 roku przez Charlesa Chestertona kserokopiarka. Prace nad wydajną drukarką na dobre rozpoczęły się zaś na dobre w latach 50., kiedy to cały szereg firm konkurowało ze sobą, prezentując nowoczesne jak na tamte czasy projekty: drukarkę termosublimacyjną i igłową. Pierwsza drukarka laserowa pojawiła się zaś na rynku na początku lat siedemdziesiątych. Eksperymenty z tuszem zaś zaczęły być na dobre prowadzone w latach 80. jednak dopiero pod koniec dekady drukarki atramentowe stały się w miarę powszechne, ponieważ udało się znacznie obniżyć ich cenę (chociaż z dzisiejszej perspektywy i tak nie były tanie – kosztowały co najmniej tysiąc dolarów!).


W latach dziewięćdziesiątych bardzo popularne stały się zaś urządzenia wielofunkcyjne, które łączyły funkcje drukarki, skanera i kopiarki. Z początku jednak ich cena była na tyle wysoka, że korzystały z nich jedynie duże firmy. Po roku 2000 zaś ich cena stała się na tyle przystępna, że zaczęły być wykorzystywane również w warunkach domowych. Obecnie mamy dostęp do wielu bardzo dobrych urządzeń wielofunkcyjnych, takich jak na przykład HP Photosmart C3180.
Kup »